Jakich błędów nie popełniać przy demakijażu?

Demakijaż to bardzo ważny etap pielęgnacji cery. Usuwanie kosmetyków, oczyszczanie porów skóry, złuszczanie martwego naskórka powinno stać się twoim obowiązkiem. Jeżeli tego nie robisz, to nawet nie zdajesz sobie sprawy, jaką krzywdę wyrządzasz swojej skórze. Sprawdź, jakich błędów nie popełniać podczas demakijażu cery.

Nieodpowiednia pielęgnacja skóry twarzy.

Mocne pocieranie, stosowanie agresywnie działających kosmetyków lub produktów niedostosowanych do potrzeb twojej cery. Właśnie w taki sposób powstają podrażnienia, skóra staje się bardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych, mogą pojawić się trądzik lub zaskórniki. Ponadto, rozciąganie skóry może przyczynić się do powstawania zmarszczek. Czy wiesz, że szczególnie wrażliwa i podatna na uszkodzenia jest skóra wokół oczu i ust. Dlatego podczas pielęgnacji stosuj delikatnie działające mleczka, toniki i żele. Makijaż oczu usuwaj przy pomocy bawełnianych płatków kosmetycznych.

Stosujesz niewłaściwie dobrane kosmetyki.

Jeżeli chcesz, aby twoja skóra była piękna i zdrowa, stosuj takie kosmetyki, które z łatwością usuną makijaż. Jeżeli masz wrażliwą i suchą cerę, zastosuj mleczka i żele o gęstej konsystencji. Takie produkty nie tylko zmywają makijaż, ale w dodatku nawilżają i odżywiają skórę. Jeśli twoja cera przetłuszcza się lub zmagasz się z trądzikiem, używaj produktów pochodzenia naturalnego i hipoalergicznego. Pamiętaj, że kosmetyki do demakijażu powinny dokładnie usuwać sebum, kurz, martwy naskórek i resztki kolorowych produktów.

Demakijaż robisz niedokładnie.

Bardzo ważne jest to, żeby demakijaż zrobić dokładnie i powoli. Pośpiech nie jest wskazany. Dlaczego? Mogłabyś pominąć trudno dostępne miejsca na twarzy, np. przy płatkach nosa lub kąciki oczu i ust. Co więcej, resztki kosmetyków pozostawione na skórze są świetną pożywką dla bakterii. Efekt? Trądzik, zaskórniki, podrażnienia, a w niektórych skrajnych przypadkach – poważne choroby skórne. Na demakijaż poświęć nieco więcej czasu. Usuń cienie do powiek, tusz do rzęs, podkład i inne produkty kolorowe.