Jak zadbać o właściwy owal twarzy?

Jędrna, zdrowa i piękna. Każda kobieta chciałaby mieć taką cerę. A co powinny zrobić te panie, których kształt twarzy jest daleki od perfekcji? W drogeriach znajdą mnóstwo kosmetyków liftingujących. Jest także kilka ćwiczeń, dzięki którym uzyskają prawidłowy owal, a ich buzia znów stanie się młoda i zadbana.

Nie zapominaj o podbródku, szyi i dekolcie.

Zazwyczaj więcej uwagi poświęcamy pielęgnacji cerze, zapominając o podbródku, szyi i dekolcie. A to właśnie te partie ciała zdradzają nasz wiek i wskazują na ogólną kondycję organizmu. Bardzo szybko pojawiają się tam zmarszczki, skóra staje się wiotka oraz mało odporna na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Pomyśl tylko, co stałoby się, gdybyś przestała pielęgnować tę część ciała. Mógłby pojawić się drugi podbródek, zaburzając odpowiednie proporcje twarzy. Oczywiście nie masz wpływu na uwarunkowania genetyczne. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś spróbowała pomóc Matce Naturze i nieco więcej uwagi poświęciła pielęgnacji szyi i dekoltu.

Kosmetyki do pielęgnacji podbródka, szyi i dekoltu.

Produkty takie mają działanie modelujące, napinające i drenujące. Powinny zawierać między innymi kofeinę, olejki, kwas hialuronowy, wyciąg z zielonej herbaty. Kosmetyki do pielęgnacji podbródka, szyi i dekoltu muszą także mieć wiele innych właściwości, a wśród nich nawilżanie, łagodzenie, pobudzenie krążenia krwi, odżywianie, ujędrnianie.

Masaż równie ważny.

Nie tylko działanie kosmetyków jest bardzo ważne. Istotny wpływ na kondycję skóry i wygląd twarzy ma także aplikowanie tych produktów. Bardzo dobre efekty przyniesie masaż. Niewielką ilość kremu lub serum rozprowadź na cerze, szyi i dekolcie, a następnie wetrzyj, stosując odpowiednią technikę. Zacznij od masażu skóry wokół oczu. Palce przyłóż do zewnętrznych kącików, a następnie opuszkami wklepuj preparat najpierw pod, a później nad oczami. Nie zapomnij o masażu szyi. Kosmetyk wcieraj w skórę, kierując dłonie do brody. Wymasuj czoło i policzki. Zabieg zacznij od środkowej części twarzy, przesuwając place na zewnętrzne jej partie (w kierunku skroni i uszu).