Jak to się robi? Konturowanie twarzy podkładem mineralnym.

Kosmetyki mineralne polecane są do każdego typu cery. Pielęgnują, leczą, dają dobre krycie i z łatwością się aplikują. Idealnie nadają się do konturowania i upiększania twarzy. Sprawdź, jak zrobić to za pomocą podkładu mineralnego.

Jakich kosmetyków używać do konturowania twarzy?

Najlepiej sprawdzą się te o matowym wykończeniu i dużej zawartości pigmentów. Bardzo ważny jest także wybór odcieni. Do bazowego koloru twojego podkładu wybierz produkt o ton jaśniejszy i o ton ciemniejszy. Pamiętaj, że im większa różnica w gamie kolorów, tym efekt modelowania będzie mocniejszy. Do konturowania twarzy nie stosuj podkładów z błyszczącymi drobinami.

Jakich pędzli używać do konturowania twarzy? To zależy od tego, które miejsca na twarzy będziesz modelować. Do malowania grzbietu nosa, brody i okolic oczu wybierz małe aplikatory, z włosiem uformowanym na kształt kulki. Aby wyeksponować żuchwę, kości policzkowe lub czoło, użyj pędzli ściętych pod skosem. Wszystkie kosmetyki zaaplikowane na twarz rozetrzyj średnim pędzlem o miękkim włosiu.

Które miejsca rozświetlić i przyciemnić? Rozświetlamy te miejsca, które chcemy wyeksponować, a przyciemniamy te, które muszą być zakamuflowane. Dlatego podkład w jasnym odcieniu zaaplikuj na grzbiet nosa, czubek brody, środek czoła, łuk brwiowy, wewnętrzny kącik oczu i szczyt żuchwy. Ciemniejszy kosmetyk nałóż na krawędź żuchwy, boki nosa, skronie i pod kością policzkową.

Konturowanie twarzy krok po kroku. Kosmetyki w jasnym i ciemnym odcieniu można zaaplikować na dwa sposoby. Nałóż je na skórę zmatowioną transparentnym pudrem lub na twarz pomalowaną cienką warstwą podkładu. Do modelowania potrzebujesz niewielkiej ilości podkładu. Nadmiar kosmetyku otrzep z pędzla, a następnie nanieś na wybrane partie twarzy. Pędzlem rozetrzyj wszystkie zaaplikowane produkty w taki sposób, aby stopiły się ze skórą lub innymi kolorowymi kosmetykami. Makijaż utrwal rozświetlającym lub matującym pudrem.