Co zrobić, aby wyglądać pięknie i młodo?

Największym marzeniem każdej kobiety jest to, aby być piękną i wyglądać młodo. Niestety, bardzo często nieświadomie szkodzimy swojej skórze. Sprawdź, jakich kosmetyków używać, co jeść i jak dbać o siebie.

Te rady z pewnością pomogą ci spełnić twoje najskrytsze marzenie.

Ze słońca korzystaj z rozwagą. Czy wiesz, że wystarczy tylko 30 minut, aby organizm wytworzył odpowiednio wysoką dawkę witaminy D, a skóra nabrała brązowego lub oliwkowego odcienia. Jeżeli kąpiel słoneczna przedłuży się, bardzo prawdopodobne, że na twojej skórze pojawią się przebarwienia, zmarszczki, a nawet oparzenia. Jeśli planujesz opalać się przez cały dzień, ciało zabezpiecz kremem z filtrem przeciwsłonecznym. Dasz wiarę, że niektóre dziewczyny stosują ten kosmetyk nawet zimą?

Unikaj używek. Papierosy i alkohol szkodzą nie tylko skórze. Mają negatywne działanie na narządy wewnętrzne, kondycję fizyczną i psychiczną. Szkodliwe substancje zawarte w papierosach i alkoholu wysuszają skórę, powodują powstawanie zmarszczek i przebarwień. Pewnie nie zdawałaś sobie sprawy z tego, że osoby, które palą lub są biernymi palaczami, starzeją się o wiele szybciej, od tych, które unikają dymu papierosowego i prowadzą zdrowy tryb życia.

Nie dotykaj skóry. Ugniatanie, rozciąganie, a nawet głaskanie pogarsza kondycję cery. Na twarzy pojawiają się zmarszczki i przebarwienia. Jeżeli dotykasz twarzy brudnymi palcami, możesz doprowadzić do powstania trądziku lub podrażnień. Co zrobić? W ciągu dnia stosuj żele antybakteryjne lub chusteczki nawilżane. A najlepiej zrobisz, jeśli odzwyczaisz się od tego niedobrego nawyku.

Odżywiaj się zdrowo. Jeżeli w twojej diecie jest za mało witamin i minerałów, kondycja skóry natychmiast pogorszy się. Spożywając pełnowartościowe produkty i wypijając co najmniej 1 litr wody, sprawisz, że twój organizm będzie zdrowy, a skóra piękna. Z diety całkowicie wyeliminuj wysoko przetworzone pokarmy, napoje gazowane, tłuszcze, słodycze i słone przekąski. Trzy razy dziennie jedz świeże warzywa i owoce.